fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВЕЧЕРВА СПЕКТАКЛ ВО СКОПЈЕ: Легендарниот Стинг настапува во „Борис Трајковски“

МК Сцена

ВЕЧЕРВА СПЕКТАКЛ ВО СКОПЈЕ: Легендарниот Стинг настапува во „Борис Трајковски“

Легендата на светската рок-сцена Стинг вечер ќе одржи концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, во рамки на неговата светска турнеја „57th & 9th“ по повод истоимениот албум.

Неговата  промотивна турнеја почна во февруари годинава и ги опфаќа сите континенти. На турнејата Стинг свири неколку песни од новиот албум, како и најголемите хитови од соло-кариерата: „Fragile“, „Desert Rose“, „Fields of Gold“…, како и од времето на групата „Полис“: „Message in the bottle“, „Walking on the Мoon“, „Every breath you take“…

Стинг ќе настапи со своите долгогодишни соработници – гитаристите Доминик Милер и Руфус Милер, тапанарот Џош Фрис, а специјален гостин ќе биде неговиот син Џо Самнер, соопшти Авалон-продукција која го организира концертот. Тој беше распродаден за само 10 часа уште на првиот ден (2 јуни) кога билетите беа пуштени во продажба.

Минатиот месец рок-ѕвездата настапи во Софија и во Белград, пред вкупно 30 илјади публика, со песни од новиот албум насловен како и турнејата „57th & 9th“.

– Како и на целата светска турнеја, Стинг доаѓа со комплетно сопствена продукција, односно звукот, светлото и видеото во Скопје ќе бидат истите како и низ целиот свет, информираше Авалон.

Продукцијата наведува дека салата во „Борис Трајковски“ по изработката на акустиката ги има сите услови за овој тип концерти на ниво на која било сала во регионот и во Европа.

– Концертот на Стинг во Скопје носи префикс на ексклузивен, не само поради фактот што Стинг е првиот од А-листата на артисти од светската музичка индустрија којшто доаѓа во Скопје, туку и поради тоа што концертот се одржува во сала со капацитет два до три пати помал од останатите сали низ Европа и светот каде што Стинг настапува, соопшти Авалон.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.