//
Следи нѐ
To Top

СДСМ објави победа или водство во најмалку 39 општини

Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ вечерва прогласи победа или водство во најмалку 39 општини од досега обработените податоци. 

Пратеничката од СДСМ Ивана Туфегчиќ на прес-конференција информираше дека во првиот круг на локалните избори извесна  победата на СДСМ и Коалицијата во скопските општини Аеродром, Карпош, Ѓорче Петров и Центар, како и во Берово, Битола, Богданци, Босилово, Бутел, Валандово, Вевчани, Василево, Велес, Гевегелија, Градско, Дебарца, Делчево, Дојран, Карбинци, Кочани, Крива Паланка, Кривогаштани, Крушево, Куманово, Лозово, Македонска Каменица, Македонски Брод, Неготино, Ново Село, Охрид, Прилеп, Радовиш, Ресен, Свети Николе, Старо Нагоричане и Струмица

реклама

СДСМ и Коалицијата имаат предност во Демир Хисар и Кисела Вода, а неизвесно е во Штип, рече Туфегчиќ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: