fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Слушнете ја „Штом сакаш“ на Каролина во изведба на Тоше Проески (ВИДЕО)

МК Сцена

Слушнете ја „Штом сакаш“ на Каролина во изведба на Тоше Проески (ВИДЕО)

На 16 октомври, на десетгодишнината од смртта на Тоше Проески неговата менаџерка Лилјана Петровиќ сподели песна која досега не беше пуштена во јавноста.

Станува збор за песната „Кад волиш“  која всушност е преработка на песната „Штом сакаш“, која пред многу години ја испеа Каролина Гочева.

Музиката, аранжманот и продукцијата се на Мирко Вукомановиќ, а текстот е на Снежана Вукомановиќ.

Неодамна,  Лилјана рекла дека не би сменила ништо во врска со кариерата на Тоше и дека доколку беше жив, сигурно ќе имал светска кариера.

Во продолжение слушнете ја новата песна:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.