//
Следи нѐ
To Top

Слушнете ја „Штом сакаш“ на Каролина во изведба на Тоше Проески (ВИДЕО)

На 16 октомври, на десетгодишнината од смртта на Тоше Проески неговата менаџерка Лилјана Петровиќ сподели песна која досега не беше пуштена во јавноста.

Станува збор за песната „Кад волиш“  која всушност е преработка на песната „Штом сакаш“, која пред многу години ја испеа Каролина Гочева.

реклама

Музиката, аранжманот и продукцијата се на Мирко Вукомановиќ, а текстот е на Снежана Вукомановиќ.

Неодамна,  Лилјана рекла дека не би сменила ништо во врска со кариерата на Тоше и дека доколку беше жив, сигурно ќе имал светска кариера.

Во продолжение слушнете ја новата песна:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: