fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кампања за борба против трговијата со луѓе на „Отворена порта“

Вести

Кампања за борба против трговијата со луѓе на „Отворена порта“

Секоја година илјадници мажи, жени и деца се жртви на трговците со луѓе.

Денес е 18 октомври, Европски ден за борба против трговијата со луѓе.

Вклучете се во борбата против трговијата со луѓе и дадете поддршка преку објавување на вашата профилна фотографија во ФБ рамката #ШтоГледаш! Биди ТИ нивниот ГЛАС!. Истата може да се најде на: https://www.facebook.com/OpenGateMacedonia/

Познати македонски лица како Столе Стоилов, Елена Ристеска, Катарина Ивановска, Викторија Лоба, Дани Димитровска, Весна Петрушевска, Ана Бунтеска, Тони Михајловски и Едина Муса веќе се вклучија во кампањата на социјалните мрежи и ја дадоа својата поддршка во борбата против трговијата со луѓе.

Запознајте се повеќе со трговијата со луѓе и на начинот на кој може да им помогнете на жртвите на официјалната веб страна и официјалниот Фејсбук профил на Отворена Порта (Ла Страда):
https://www.facebook.com/OpenGateMacedonia/
http://www.lastrada.org.mk/index.php

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.