//
Следи нѐ
To Top

Грујевски и Бошковски уапсени во Солун

Горан Грујевски и Никола Бошковски , двајцата поранешни началници во МВР, кои од СЈО се обвинети во предметот „Тврдина“ вечерва се уапсени во Солун, Грција, јави Телевизија 24.

Грујевски и Бошковски повеќе од месец дена се во бегство откако Кривичниот суд Скопје 1 им одреди мерка притвор.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: