//
Следи нѐ
To Top

Која е девојката што ги украде погледите на отворањето на модниот викенд? (ФОТО)

Вчеравечер во хотелот Мериот во Скопје се отвори 16. издание на Моден викенд, а меѓу стотиците посетители сепак сите погледи на присутните ги украде оваа девојка, која на настанот продефилира со специфичен стајлинг.

Таа беше облечена во тесни панталони со нежна крем нијанса и жолт акцент, отмен аксесоар – шал од вештачко крзно и бела маица на која пишуваше #NinnaRed и #StopTheTraffic.

реклама

Дополнителен акцент на воодушевувачкиот изглед кај оваа девојка даде фризурата со златни локни, но и силната, впечатлива црно-златна шминка.

Посетителите останаа збунети – која е оваа девојка и дали своите модни стајлинзи ги промовира под името #NinnaRed?

Ние ќе ги следиме и останатите денови од модниот викенд и ќе ве информираме со повеќе новости за оваа мистериозна икона која дефинитивно го привлече вниманието на овој настан.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 23, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 23, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 23, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: