fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Оружен грабеж во банка во Аеродром

Вести

Оружен грабеж во банка во Аеродром

Непознато лице денеска извршило оружен грабеж во експозитура на Стопанска банка во Аеродром, на улица „1613“, потврдија од МВР за МИА.

– Околу 11:30 часот е пријавено дека од страна на непознато лице со огнено оружје извршено е разбојништво, при што е одземена одредена сума на пари, изјави портпаролот на МВР Лиза Бендевска.

Засега не се соопштува колкава сума пари е украдена.

Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.