//
Следи нѐ
To Top

НЕВЕРОЈАТНО: Прелетал 24 километри користејќи обични балони (ВИДЕО)

Aнглискиот авантурист Том Морган решил да полета само со помош на обични балони.

Тој, со само 30-на балони, врзани за столче за кампување се издигнал 2,5 километри во воздух, и прелетал 24 километри.

реклама

Тој потоа изјави дека планира да организира и трка со воздушни балони.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: