//
Следи нѐ
To Top

NINNARED: Девојката која го привлече вниманието на Модниот викенд во Скопје (ФОТО)

Се затвори и 16-то издание на модниот викенд во Скопје, се појавија новинари, модни вљубеници, пријатели и соработници. Последниот ден го затвори Ирина Тошева со нејзина самостална презентација.

Меѓу останатите се појави и една девојка која го привлече целото внимание на присутните. Облечена во долг фустан наликуваше на ангел. Новинарите и фотографите не останаа рамнодушни и ја фотографираа цела вечер.

реклама

Со голема професионалност и цел тим кој стои зад оваа девојка допрва ќе се слуша.

Од анонимен извор дознавме дека станува збор за инстаграм девојка која може да ја најдете по името #ninnared.

Ја пронајдовме по социјалните мрежи и еве како изгледаше на претходните денови на модниот викенд.

Ден 1.

Ден 2.

Ден 3

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 26, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 26, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 26, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: