fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Денеска сончево, за викендот заладување со дожд и северен ветер

Вести

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Денеска сончево, за викендот заладување со дожд и северен ветер

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, а попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот веќе ќе биде значително облачно со умерен до засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус три до седум, а дневната од 20 до 25 степени.

В сабота ќе има локален дожд и ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе предизвика пад на дневната температура за околу осум степени.

Во недела преку денот ќе биде стабилно, а кон крајот на денот и во текот на ноќта се очекува заладување со засилен ветер и врнежи од дожд, и снег на планините.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.