fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

УШТЕ ЕДЕН ХИТ: Димитар Андоновски со спот за „Само ти“ (ВИДЕО)

МК Сцена

УШТЕ ЕДЕН ХИТ: Димитар Андоновски со спот за „Само ти“ (ВИДЕО)

Еден од нашите најдобри машки вокали, Димитар Андоновски пред неколку дена го објави својот најнов видеозапис за „Само ти“, кое е уште едно парче во мозаикот од неговите хитови.

И оваа песна на Димитар е дело на братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски, а пак видеото во кое покрај познатиот пејач се појавува и моделот Душица Тренова е во изработка на „Горила Филмс“.

– Песната е готова веќе неколку месеци, но моравме да почекаме да се изработи и видеото и да го презентираме пред јавноста. Инаку напоредно работиме и на албумот заедно со „Тајфата“ и искрено многу верувам во тој проект – вели Андоновски.

Погледнете го видеото за „Само ти“:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.