//
Следи нѐ
To Top

Возење низ тесните патчиња на Хималаите (ВИДЕО)

Кривулестите патчиња на западната страна на Хималаите се меѓу најопасните на светот, а тоа го покажува и видеото објавено од еден британски турист.

– Ова е апсолутно најлудиот пат по којшто некогаш сум се возел, се слуша во позадина снимателот.

реклама

Имено, комбето со туристи се пробива низ исклучително тесен дел од  патот, кој притоа изгледа како секој момент да може да се урне.

Снимателот ја фатил и екстремната стрмнина удолу, но и водопадот кој се слива на патот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: