Поврзи се со нас

Популарно.мк

Сончево и студено со северен ветер

Вести

Сончево и студено со северен ветер

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и релативно студено со слаб северен ветер. Утринските температури на повеќето места се спуштат под нулата.

Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од 10 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност претежно висока. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од минус два до 14 степени.

Следува период на претежно сончево и студено време со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштаат под нулата. В петок и за време на викендот ќе има извесно зголемување на облачноста и постепен пораст на дневната температура.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.