//
Следи нѐ
To Top

Турска компанија произведе кафе од маслинки

Турска компанија, која долго време се занимава со производство на производи од маслинки, ирзаботи кафе од маслинки и тоа без ферментација при ниска температура и со зачувување на полезните својства на плодот, јави Си-Ен-Ен Турк.

Напитокот е богат со антиоксиданти и олеуропеjн – елемент што помага во обновување на клетките.

реклама

– Новиот вид кафе е како лековит извор. Има убав вкус, како и многу лековити состојки, изјави директорот на компанијата.

Натаму, тој нагласи дека напивката нема никакви ограничувања околу возраста, односно дека може да ја пијат и децата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 1, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 1, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 1, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: