//
Следи нѐ
To Top

Турска компанија произведе кафе од маслинки

Турска компанија, која долго време се занимава со производство на производи од маслинки, ирзаботи кафе од маслинки и тоа без ферментација при ниска температура и со зачувување на полезните својства на плодот, јави Си-Ен-Ен Турк.

Напитокот е богат со антиоксиданти и олеуропеjн – елемент што помага во обновување на клетките.

реклама

– Новиот вид кафе е како лековит извор. Има убав вкус, како и многу лековити состојки, изјави директорот на компанијата.

Натаму, тој нагласи дека напивката нема никакви ограничувања околу возраста, односно дека може да ја пијат и децата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: