Следи нѐ
To Top

КАЖА „ДА“: Поп пејачката Леjди Гага се сврши

Поп пејачката Лејди Гага се сврши, а нејзиниот избраник е 17 години повозрасниот Кристијан Карино (48), пишува „Ју-Ес Викли”.

Според анонимни извори, веридбата била тајна и се случила летово, кога идниот сопруг на поп ѕвездата добил благослов од нејзиниот татко.

реклама

Сепак, тие засега не планираат свадба, поради здравствените проблеми на Гага.

Имено пејачката скоро сподели со своите обожаватели, дека страда од фибромијалгија, т.е. хронични болки во мускулите. Во септември таа мораше да ја прекине концертната турнеја по последниот албум, откако беше итно примена в болница со силни болки.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 2, 2017
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 2, 2017
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 2, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.