//
Следи нѐ
To Top

Гласање за најдобар регионален изведувач на MTV Adria

Гласањето за престижната награда Best MTV Adria Act, односно за најдобар регионален изведувач, ќе трае до понеделник, 6 ноември, до 23:59 часот, додека пак, за сите други категории гласањето завршува идната сабота, 11 ноември, на полноќ.

Номинирани за наградата се Сара Јо, бендовитe „Ничим изазван“ и „Коала Воице“, Марин Јуриќ Чивро и Нина Краљиќ. Името на победникот ќе биде објавено во вторник.

реклама

Гласањето се одвива на интернет страницата www.mtvema.com .

Доделувањето на MTV EMA наградите ќе се одржи на 12 ноември, во лондонската SSE Арена, a настанот ќе го води Рита Ора.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: