//
Следи нѐ
To Top

Папата призна дека повремено заспива за време на молитва

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско (80) вели дека понекогаш му се случува да заспие додека се моли, но нагласи дека од тоа никој не би требало да се срами.

– Кога се молам, понекогаш и заспивам. На Света Тереза тоа исто така и се случувало, изјави понтифот за програмата „Католик ТВ 2000“, имајќи предвид една католичка светица од 19. век.

реклама

Натаму, тој истакна дека нема ништо лошо во тоа што не обзема сон среде молитва, оти „христијаните треба додека се молат, да се чувствуваат како деца во таткова прегратка“.

Инаку, папата навечер обично си легнува околу девет часот, и се буди во четири наутро.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: