//
Следи нѐ
To Top

Пукање во Аеродром – едно лице е тешко повредено

Едно лице е тешко повредено во оружен инцидент  на улицата „Владимир Комаров“ во скопската општина  Аеродром.

МИА дознава од очевидци дека со четири до пет куршуми во пределот на главата и вратот е погодено лицето М.Ј., активен фудбалер.

реклама

Случајни минувачи го сместиле повреденото лице во приватно возило и го транпортирале во непознат правец.

Полициски екипи се веќе пристигнати на терен. Напаѓачот е во бегство, а оружјето го оставил на лице место.

Името на напаѓачот и е познато на МИА, очекуваме потврда од МВР.

Од МВР потврдија дека имало пукање, полицијата е излезена на лице место, а подетални информации ќе соопштат подоцна.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: