//
Следи нѐ
To Top

Емотиконот кој плаче од смеење е прогласен за најпопуларен во светот

Корисниците на социјалните мрежи своите емоции најчесто ги покажуваат со упутреба на жолто лице кои плаче од смеење, поради што компанијата Епл го прогласи овој емотикон за најпопларен годинава.

Трагикомичниот емотикон со две солзи и широка насмевка е оценет одличен за изразување среќа, но и за депресија.

реклама

Неодамна и директорот и основач на Фејсбук Марк Зукерберг објави графикон на која се покажува дека лицето со насмевка и солзи е најпопуларно и меѓу корисниците на оваа мрежа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 4, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 4, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 4, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: