Следи нѐ
To Top

Нетфликс ги прекинува врските со Кевин Спејси за серијата „Кула од карти“

Стриминг сервисот Нетфликс соопшти дека ги прекинува односите со Кевин Спејси за серијата „Кула од карти“ по обвинувања кон актерот за сексуални напади.

Нетфликс објави дека повеќе нема да учествува во финансирањето на серијата „Кула од карти“, ако Кевин Спејси продолжи да глуми во неа. Компанијата ќе продолжи да работи со продуцентската куќа Ем Ар-Си, која е копродуцент на серијата, за да се процени дали таа може да биде завршена без Спејси.

реклама

Нетфликс, исто така, одбива да стримува филмот „Гор”, во кој Кевин Спејси е копродуцент и ја игра улогата на писателот Гор Видал. Филмот во моментов е во пост-продукција и се очекуваше во кино салите да се појави следната година.

Во вторникот, Нетфликс соопшти дека ја замрзнува соработката на шестата и последна сезона на „Кула од карти“.

Од почетокот на неделава зачестија обвиненијата против Кевин Спејси за сексуално вознемирување или сексуални напади како во САД, така и во Велика Британија. Некои од овие обвинувања се за случаи од пред неколку децении, од кои едниот е за обид за силување на 15-годишно момче.

Спејси не е ниту уапсен ниту против него има поднесено обвиненија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 4, 2017
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 4, 2017
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 4, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.