Поврзи се со нас

Популарно.мк

Променливо облачно, изутрина слаб дожд

Вести

Променливо облачно, изутрина слаб дожд

Времето ќе биде променливо облачно. Во раните утринските часови ќе има локален слаб дожд. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од седум до 17 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 13 степени.

В недела и во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Во вторник и среда ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.