//
Следи нѐ
To Top

„Инстаграм Сторис“ достигна 300 милиони корисници дневно

Опцијата „Инстаграм Сторис“ веќе има 300 милиони активни корисници дневно, што значи дека таа платформа моментно е речиси двапати попопуларна од „Снепчет“, на пример, кој претставуваше инспирација и урнек за „Сторис“.

Извршниот директор на „Фејсбук“, Марк Цукерберг, во рамки на последниот финансиски извештај, објави раст на „Сторис“ сервисот, кој на Ватс-ап има 300 милиони корисници дневно.

реклама

Според извештајот, функциите како „Сторис“, наменети се за „подобро поминато време” со Фејсбук апликациите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интернет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: