Поврзи се со нас

Популарно.мк

„Инстаграм Сторис“ достигна 300 милиони корисници дневно

Интернет

„Инстаграм Сторис“ достигна 300 милиони корисници дневно

Опцијата „Инстаграм Сторис“ веќе има 300 милиони активни корисници дневно, што значи дека таа платформа моментно е речиси двапати попопуларна од „Снепчет“, на пример, кој претставуваше инспирација и урнек за „Сторис“.

Извршниот директор на „Фејсбук“, Марк Цукерберг, во рамки на последниот финансиски извештај, објави раст на „Сторис“ сервисот, кој на Ватс-ап има 300 милиони корисници дневно.

Според извештајот, функциите како „Сторис“, наменети се за „подобро поминато време” со Фејсбук апликациите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.