//
Следи нѐ
To Top

Јубилеен Скопје постер фестивал од 14 до 25 ноември

Од 14 до 25 ноември ќе се одржува 10. Скопје постер фестивал – изложба која ги претставува најдобрите дела од Меѓународниот конкурс за студентски плакат.

Оваа година ќе има посебно, јубилејно дизајнерско искуство, соопштија организаторите на фестивалот, најавувајќи работилници за калиграфија и плакати, минимал дизајн, работилница за курирање и пишување критика за дизајн, изложба на плакати од минатогодишните победници, специјална изложба од жири-членовите, забава…

реклама

Фестивалот соопшти дека се отворени повиците за учество на работилниците и на дизајн-конференцијата наменета за дизајнери, креативци индивидуалци и за сите уметници.

Изложбата ќе биде во Музеј на град Скопје, а работилнците во хотел „Парк“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: