fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Јубилеен Скопје постер фестивал од 14 до 25 ноември

Ви препорачуваме

Јубилеен Скопје постер фестивал од 14 до 25 ноември

Од 14 до 25 ноември ќе се одржува 10. Скопје постер фестивал – изложба која ги претставува најдобрите дела од Меѓународниот конкурс за студентски плакат.

Оваа година ќе има посебно, јубилејно дизајнерско искуство, соопштија организаторите на фестивалот, најавувајќи работилници за калиграфија и плакати, минимал дизајн, работилница за курирање и пишување критика за дизајн, изложба на плакати од минатогодишните победници, специјална изложба од жири-членовите, забава…

Фестивалот соопшти дека се отворени повиците за учество на работилниците и на дизајн-конференцијата наменета за дизајнери, креативци индивидуалци и за сите уметници.

Изложбата ќе биде во Музеј на град Скопје, а работилнците во хотел „Парк“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.