//
Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со повремен дожд

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува. 

Температурата ќе се движи од осум до 14 степени. 

реклама

Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 12 степени. 

Во наредните два дена ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а од викендот следува период на променливо облачно и врнежливо време.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: