Следи нѐ
To Top

Кевин Спејси ќе биде „исечен“ од филмот „Сите пари на светот“

Актерот Кевин Спејси ќе биде „исечен“ од завршениот филм на Ридли Скотм „Сите пари на светот“ и неговата улога ќе ја добие Кристофер Пламер, малку повеќе од еден месец пред премиерата.

Анонимни извори блиски до продукцијата изјавиле дека Пламер веднаш почнува да ја снима улогата на Џон Пол Гети. Сите сцени со Спејси ќе бидат преснимени. Во преснимувањето се очекува да учествуваат и Марк Волберг и Мишел Вилијамс.

реклама

Ридли Скот планира да заврши се до веќе закажената премиера во САД на 22 декември.

Прво беше предвидено светската премиера на филмот да биде на 16 ноември во Лос Анѓелес на фестивалот на Американскиот филмски институт. Филмот беше повлечен претходно оваа недела поради обвинувањата за сексуално малтретирање против Спејси. Кевин Спејси беше отпуштен и од серијата „Куќа од карти“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 9, 2017
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 9, 2017
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 9, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.