//
Следи нѐ
To Top

На Светското првенство во Русија ќе се игра со редизајнирана топка од 70-те

Првата официјална фотографија од топката со која ќе се игра на Светското првенство следното лето во Русија, се појави на официјалните мрежи.

Најдобрите светски фудбалски селекции ќе играат со редизајнирана топка под името „Телстар“, со која се играни две Светски првенства – 1970 и 1974 година.

реклама

Станува збор за топка од марката Адидас, која е многу едноставно дизајнирана.

Основна боја е белата, со дезен во вид на пиксели, обоен во нијансите од црна кон сива боја.

Натписите на топката се златни, а таа се вика „Телстар 18“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: