Поврзи се со нас

Популарно.мк

Преку „Дојрани“ и „Ники“ само пеш, на „Евзони“ повремено со автомобил

Вести

Преку „Дојрани“ и „Ники“ само пеш, на „Евзони“ повремено со автомобил

Поради штрајк на грчките цариници, од изутрина во пет часот се затворени за сообраќај граничните премини „Дојрани“ и „Ники“ и се пропуштат само пешаци, а на „Евзони“ повремено се пропушаат патнички возила и пешаци, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Штрајкот на „Дојрани“ ќе трае до 23 часот, и ќе се пропуштаат само пешаци.

На „Евзони“, пак, до 23 часот ноќеска ќе биде во целосен прекин сообраќајот за тешки моторни возила, а повремено ќе се пропуштаат патнички моторни возила и пешаци. На преминот „Ники“, според најавата, ќе се штрајкува до  утре во пет часот и исто така ќе се пропуштаат само пешаци.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.