Поврзи се со нас

Популарно.мк

Се запали Градежен факултет – пожарот ставен под контрола (ФОТО)

Вести

Се запали Градежен факултет – пожарот ставен под контрола (ФОТО)

Пожар претпладнево избувна во зградата на Градежниот факултет во Скопје. Единици на Територијалната противпожарна единици на Град Скопје се уште го гаснат пожарот.

Командатот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје Ѕвонко Томевски за МИА изјави дека огнот зафатил три простории на вториот кат од Градежниот факултет.

Засега не се знаат причините за избувнување на пожарот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.