//
Следи нѐ
To Top

Добитничка на 5 милиони долари не знае како да ги потроши парите

Бренда Џенти од Вирџинија освои џек-пот од 5 милиони долари, а претходно веќе добила две парични награди.

Таа прво освоила 5.000 долари на среќка. Неколку недели подоцна, наследила добивка и од 500 долари.

реклама

Џентри вели победничката низа и продолжила во ноември, кога купила среќка во Шарлотсвил и, откако ја изгребала, сфатила дека добила дури пет милиони долари.

Таа вели дека е воодушевена и не знае како да потроши толку многу пари.

– Малку сето ова ме излудува, бидејќи не сакам да го сменам мојот начин на живот, изјави среќната добитничка.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 11, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 11, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 11, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: