Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРАЗНИК НА ОНЛАЈН КУПУВАЊЕТО: Светот денеска ќе потроши милијарди долари на „Алиекспрес“

Интернет

ПРАЗНИК НА ОНЛАЈН КУПУВАЊЕТО: Светот денеска ќе потроши милијарди долари на „Алиекспрес“

Кинеските потрошувачи денеска, по повод Денот на самците, ќе потрошат милијарди долари купувајќи преку Интернет разни предмети од пелени до дијаманти.

Продажбата започна на полноќ, а најголемата онлајн-трговска компанија во Кина, Алибаба, објави дека приходите преку нивната локација надминале 19 милијарди долари во првите 12 часа од празникот.

И ривалите на Алибаба, како што е ЏиДи. ком (JD. com,) прават огромни профити, бидејќи на купувачите им нудат големи попусти на облека, паметни телефони, патувања, храна и други производи.

Денот на самците го востановиле студенти во 1993 година, а е замислен како алтернатива на Денот на вљубените, за оние кои немаат партнер.

Младите си подаруваат едни на други подароци и го слават статусот на самец, но одат и на прослави, кои се можност да се сретнат со некого.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.