Поврзи се со нас

Популарно.мк

Променливо облачно со утринска магла во котлините

Вести

Променливо облачно со утринска магла во котлините

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно, наутро со услови за појава на магла во котлините. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, кој ќе биде најизразен в долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од четири до девет, а дневната од 12 до 18.

Во Скопје слично време, пoвремено облачно, наутро со услови за појава на магла, а попладне со повеќе сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Во недела и во понеделник врнежи ќе има во планинските региони и ќе бидат со локален карактер, а на југ можна е и појава на грмежи. Ќе дува јужен ветер кој во недела краткотрајно ќе засилува. Во понеделник особено в долж Повардарието ветерот ќе биде засилен.

Пообилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток кога ќе дојде и до опаѓање на температурата, а на планините врнежите ќе поминуваат во снег.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.