//
Следи нѐ
To Top

Сурфер се одбранил од ајкула удирајќи ја по муцката

Сурферот почетник Чарли Фрај, денеска успеал да се обрани од ајкула така што ја удрил по муцката. 

Нападот се случил на 100 километри северно од Сиднеј.

реклама

Фрај се здобил со полесни повреди во пределот на десното рамо и надлактицата.

Тој наведе дека неодамна гледал видео на ЈуТјуб, каде било прикажано како сурферот Мик Френин се спасил од ајкула.

– Кога се случи, си реков себе си направи го тоа што го направ Мик. Само удри ја по муцката, објасни Фрај.

Фрај за една недела повторно се враќа да сурфа во океанот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: