Следи нѐ
To Top

Сурфер се одбранил од ајкула удирајќи ја по муцката

Сурферот почетник Чарли Фрај, денеска успеал да се обрани од ајкула така што ја удрил по муцката. 

Нападот се случил на 100 километри северно од Сиднеј.

реклама

Фрај се здобил со полесни повреди во пределот на десното рамо и надлактицата.

Тој наведе дека неодамна гледал видео на ЈуТјуб, каде било прикажано како сурферот Мик Френин се спасил од ајкула.

– Кога се случи, си реков себе си направи го тоа што го направ Мик. Само удри ја по муцката, објасни Фрај.

Фрај за една недела повторно се враќа да сурфа во океанот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • На Месечината има погребан човек

  На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја посетиле: делови од летала и сонди, камери, ранци, па дури и голф-топче…...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2017
 • Трите одлики на секој успешен човек

  Кога ги гледате успешните луѓе околу вас, забележувате дека имаат многу заедничко. Сите успешни жени, на пример, блескаат од самодоверба. реклама

  Информативна Редакцијаноември 14, 2017
 • Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

  Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештвото да избега од безнадежната иднина, мизерија, глад и насилство. Фудбалот создава огромни можности...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.