Поврзи се со нас

Популарно.мк

„Ајрон мејден“ следната година на европска турнеја

Сцена

„Ајрон мејден“ следната година на европска турнеја

Групата „Ајрон мејден“ (Iron Maiden) по успешната светска турнеја 2016/2017, во рамките на промоцијата на својот 16 студиски албум „The Book of Souls“ следната година повторно тргнува на турнеја.

Турнејата под име „Legacy of The Beast“ ќе почне во Талин, Естонија на 26 мај, а ќе заврши во 02 Арената во Лондон на 10 август. Во рамки на турнејата „Ајрон мејден“ на Балканот ќе настапи во Атина на 20 јули, во Пловдив на 22 јули и во Загреб на 24 јули.

Концептот на турнејата „Legacy of The Beast“  е испириран од истоимената видео игра и стрип, а на сцената ќе има различни, но меѓусебно поврзани „светови“, пропратени со хитови од 80-тите години, но и од подоцнежнита албуми.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.