//
Следи нѐ
To Top

„Ајрон мејден“ следната година на европска турнеја

Групата „Ајрон мејден“ (Iron Maiden) по успешната светска турнеја 2016/2017, во рамките на промоцијата на својот 16 студиски албум „The Book of Souls“ следната година повторно тргнува на турнеја.

Турнејата под име „Legacy of The Beast“ ќе почне во Талин, Естонија на 26 мај, а ќе заврши во 02 Арената во Лондон на 10 август. Во рамки на турнејата „Ајрон мејден“ на Балканот ќе настапи во Атина на 20 јули, во Пловдив на 22 јули и во Загреб на 24 јули.

реклама

Концептот на турнејата „Legacy of The Beast“  е испириран од истоимената видео игра и стрип, а на сцената ќе има различни, но меѓусебно поврзани „светови“, пропратени со хитови од 80-тите години, но и од подоцнежнита албуми.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: