Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најголемиот дијамант продаден на аукција за 34 милиони долари

Занимливости

Најголемиот дијамант продаден на аукција за 34 милиони долари

Најголемиот дијамант, кој досега е понуден на аукција, е продаден синоќа во Женева за рекордни околу 34 милиони долари, соопшти аукциската куќа „Кристис“.

Дијамантот од 163,41 карат, кој е дел од ѓердан направен од смарагди и дијаманти, наречен „Уметноста на Гризогоно“, на швајцарската фирма за накит „Де Гризогоно“, е продаден за 33,8 милиони долари, вклучувајќи ги и таксите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.