//
Следи нѐ
To Top

Фока три години оди во најблиската рибарница по својот оброк

Фоката Семи веќе три години секојдневно ја посетува „својата“ рибарница на брегот близу градот Виклоу, источна Ирска.

Таа е доста упорна. Доаѓа во рибарницата три пати дневно и не се враќа во морето без својот оброк. Тоа пак, ја направи вистинска атракција во округот Виклоу.

реклама

За време на поплавите во Ирска, вработените во рибарницата редовно ја хранеа Семи, што таа добро го запомнила.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 15, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 15, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 15, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: