//
Следи нѐ
To Top

Пијан Романец заспал во локално кафуле и се разбудил во Лондон

Романецот Михаил Данциу пиел со неговите пријатели во локално кафуле во романскиот град Албешти и помислил дека би била добра одлука да се обиде да најде работа во Лондон.

После неколку чаши Данциу се обложил со пријателите дека може да најде работа во Велика Британија и друго на што се сеќава е дека се разбудил во двор на зграда во центарот на Лондон со модринки и во шок, дека сите околу него зборувале англиски.

реклама

Тој бил однесен во болница каде што медицинската сестра од романско потекло Адина Востаче потврди дека навистина стигнал во Велика Бритнаија, објави „Дејли Мејл“. Медицинската сестра неговата приказна ја објавил во група на Фејсбук со надеж дека некој од нејзините пријатели од Романија ќе знае како Михаил пристигнал во Лондон.

Лекарите неговиот идентитет го утврдиле откако неговата фотогафија се појавила на Интернет.

– Тој е пронајден пијан и делуваше како некој да го претепал. Во болница беше донесен и тој ми рече дека не познава никој во Лондон и дека е зачуден дека не во Романија. Воопшто не знае како стигнал во Лондон, напиша медицинската сестра.

Романските медиуми веста објавија дека последен пат тој бил виден како пие со неговите пријатели во Албешти, а локалните власти приказната ја потврдија и работат на помагање човекот да се врати дома.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 16, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 16, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 16, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: