//
Следи нѐ
To Top

Пожарникари урнале ѕид од куќа да извадат жена тешка 490 килограми

Аргентински пожарникари биле принудени да урнат ѕид од куќа на една Аргентинка тешка 490 килограми за да биде пренесена во болница на лекување.

Изабела (32) која живее во Росарија, 340 километри северно од Буенос Аирес од нејзиниот дом била пренесена на кревет прицврстена за камион на службата за цивилна одбрана.

реклама

Пред осум години, Изабела имала 130 килограми, но по смртта на татко и паднала во депресија.

– Јас сакам да се лекувам и да живеам, извикала таа пред да ја пренесат во болницата во Росарија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 16, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 16, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 16, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: