//
Следи нѐ
To Top

Пожарникари урнале ѕид од куќа да извадат жена тешка 490 килограми

Аргентински пожарникари биле принудени да урнат ѕид од куќа на една Аргентинка тешка 490 килограми за да биде пренесена во болница на лекување.

Изабела (32) која живее во Росарија, 340 километри северно од Буенос Аирес од нејзиниот дом била пренесена на кревет прицврстена за камион на службата за цивилна одбрана.

реклама

Пред осум години, Изабела имала 130 килограми, но по смртта на татко и паднала во депресија.

– Јас сакам да се лекувам и да живеам, извикала таа пред да ја пренесат во болницата во Росарија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: