fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почувствуван земјотрес во Дебар и Гостивар

Вести

Почувствуван земјотрес во Дебар и Гостивар

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 3,4 степени е регистриран денеска во 11 часот и 45 минути во дебарското епицентрално подрачје, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот на земјотресот бил на 70 километри  југозападно од Скопје, а е почувствуван од населението во Дебар, Гостивар и околината со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.