Следи нѐ
To Top

ВОЗБУДЛИВА ПОТРАГА НА ТЕЛЕКОМ: Новиот iPhone X ќе биде скриен на плоштад Македонија

Македонски Телеком го објавува почетокот на највозбудливата и најголемата потрага по скриено богатство во Македонија – новиот и неодолив iPhoneX.

Сите корисниците на Македонски Телеком коишто сакаат да се вклучат во оваа возбудлива потрага најпрво ќе треба да се регистрираат преку веб страницата osvojx.mk.

реклама

Регистрацијата која започнува денеска се прави преку Фејсбук профил, при што при пријавувањето за натпреварот, корисникот треба јавно да објави своја фотографија во која ќе ја имитира буквата „X“ со своето тело. Доколку пријавата е валидна, корисникот ќе добие потврда со што ќе може да учествува во потрагата за iPhone X.

ВОЗБУДЛИВА ПОТРАГА НА ТЕЛЕКОМ: Новиот iPhone X ќе биде скриен на плоштад Македонија

Големата потрага е закажана за 26.11.2017 година, во 11 часот на Плоштад Македонија во Скопје. Повеќе информации за правилата може да се најдат на следниот линк: osvojx.mk. Дополнително, корисниците можат да ја следат возбудата и на фан страницата https://www.facebook.com/TelekomMK/.

Долгоочекуваниот iPhoneX пристигнува во земјава и ќе им биде на дофат само на најупорните и најснаодливите учесници во потрагата. Вклучете се во потрагата и очекувајте добра забава!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

 • Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера
  Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера

  Откако Huawei го објави импресивниот P20 Pro, телефоните со три камери на задниот панел ќе станат се попопуларни и ќе се...

  Информативна Редакцијаноември 17, 2017
 • Сони може да се откаже од паметните телефони
  Сони може да се откаже од паметните телефони

  Пазарот на мобилни телефони преживува тешки времиња. Испораките се намалени дури и кај големи компании како Епл и Самсунг. Најтешка ситуацијата...

  Информативна Редакцијаноември 17, 2017
 • Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6
  Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6

  Компанијата Самсунг Електроникс го претстави својот најнов член на Галакси (Galaxy) семејството – паметниот телефон Самсунг Галакси Ј6 (Samsung Galaxy J6)....

  Информативна Редакцијаноември 17, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.