fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВОЗБУДЛИВА ПОТРАГА НА ТЕЛЕКОМ: Новиот iPhone X ќе биде скриен на плоштад Македонија

Мобилни

ВОЗБУДЛИВА ПОТРАГА НА ТЕЛЕКОМ: Новиот iPhone X ќе биде скриен на плоштад Македонија

Македонски Телеком го објавува почетокот на највозбудливата и најголемата потрага по скриено богатство во Македонија – новиот и неодолив iPhoneX.

Сите корисниците на Македонски Телеком коишто сакаат да се вклучат во оваа возбудлива потрага најпрво ќе треба да се регистрираат преку веб страницата osvojx.mk.

Регистрацијата која започнува денеска се прави преку Фејсбук профил, при што при пријавувањето за натпреварот, корисникот треба јавно да објави своја фотографија во која ќе ја имитира буквата „X“ со своето тело. Доколку пријавата е валидна, корисникот ќе добие потврда со што ќе може да учествува во потрагата за iPhone X.

Големата потрага е закажана за 26.11.2017 година, во 11 часот на Плоштад Македонија во Скопје. Повеќе информации за правилата може да се најдат на следниот линк: osvojx.mk. Дополнително, корисниците можат да ја следат возбудата и на фан страницата https://www.facebook.com/TelekomMK/.

Долгоочекуваниот iPhoneX пристигнува во земјава и ќе им биде на дофат само на најупорните и најснаодливите учесници во потрагата. Вклучете се во потрагата и очекувајте добра забава!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.