Поврзи се со нас

Популарно.мк

Од недела заладување со снег на планините и повисоките места

Вести

Од недела заладување со снег на планините и повисоките места

Од недела се очекува заладување со дожд на пониските места и снег на планините и на повисоките места над 800 метри. 

УХРМ денеска соопшти дека под влијание на постудена и релативно влажна воздушна маса од недела ќе преовладува облачно време, а кон крајот на денот ќе има врнежи од дожд во западните и северните делови кои на планините и на повисоките места ќе преминуваат во снег. Ќе дува умерен северен ветер.

Врнежите ќе продолжат и во понеделник претпладне кога ветерот ќе се засилува и ќе предизвика позначителен пад на температурата, која во понеделник ќе биде во интервал од 4 до 9 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.