//
Следи нѐ
To Top

ЛИМИТИРАНО ИЗДАНИЕ: „Долче енд Габана“ тестенини за празниците (ВИДЕО)

Италијанската дизајнерска модна куќа „Долче енд Габана“, во соработка со италијанскиот произведувач на тестенини „Пастифицио ди Мартино“, креираше серија сушени тестенини во лимитирани издание. 

Тестенините се продаваат во дизајнирани амбалажи. Направени се во четири форми, а произведени се само 5.000 парчиња.

реклама

Покрај тестенините, дизајнерите на „Долче Габана“ креирале и престилка со натпис „Ла Фамиглиа, Ла Паста, е Л’италиа! (La Famiglia, La Pasta, e L’Italia!).

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: