//
Следи нѐ
To Top

ЛИМИТИРАНО ИЗДАНИЕ: „Долче енд Габана“ тестенини за празниците (ВИДЕО)

Италијанската дизајнерска модна куќа „Долче енд Габана“, во соработка со италијанскиот произведувач на тестенини „Пастифицио ди Мартино“, креираше серија сушени тестенини во лимитирани издание. 

Тестенините се продаваат во дизајнирани амбалажи. Направени се во четири форми, а произведени се само 5.000 парчиња.

реклама

Покрај тестенините, дизајнерите на „Долче Габана“ креирале и престилка со натпис „Ла Фамиглиа, Ла Паста, е Л’италиа! (La Famiglia, La Pasta, e L’Italia!).

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: