fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес утрово почувствуван во Велес

Вести

Земјотрес утрово почувствуван во Велес

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка сакала денеска е почуствуван во Велес и околината.

Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно математичкиот факултет во Скопје, земјотресот е регистриран во 7:53 часот со рихтерова магнитуда од 2,5 степени кој потекнува од велешкото епицентрално подрачје.

Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 40 километри југоисточно од Скопје.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.