//
Следи нѐ
To Top

Земјотрес утрово почувствуван во Велес

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка сакала денеска е почуствуван во Велес и околината.

Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно математичкиот факултет во Скопје, земјотресот е регистриран во 7:53 часот со рихтерова магнитуда од 2,5 степени кој потекнува од велешкото епицентрално подрачје.

реклама

Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 40 километри југоисточно од Скопје.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: