Следи нѐ
To Top

ТАЛЕНТИРАНО ДУО: Васил и Иван ги преработуваат песните на Тоше за да не се заборават (ВИДЕО)

Ако ви здосади да ги слушате преработките на познатите светски поп хитови, тогаш ова видео е само за вас!

Младиот Васил Ангелов и неговиот пријател Иван Митковски направија преработка на песната „Руски рулет“ на нашиот ангел Тоше Проески, за кои сме сигурни дека и Тоше би се гордеел.

реклама

Тие за себе велат дека се вљубеници во музиката и сонуваат еден ден да имаат свој бенд , а се трудат да не се заборави Тоше, но и неговата музика.

Во продолжение слушнете дел од нивните преработки:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 24, 2017
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 24, 2017
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 24, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.