Поврзи се со нас

Популарно.мк

Биткоинот достигна нов рекорд

Наука

Биткоинот достигна нов рекорд

Курсот на дигиталната валута биткоин денеска достигна рекордно високо ниво од 8.658 долари на електронската платформа „Коиндеск“, зголемувајќи се за 5,6 отсто.

Биткоинот е електронско средство за плаќање.

Концептот на системот беше објавен во ноември 2008 година од авторот под псевдоним Сатоши Накамото.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.