//
Следи нѐ
To Top

Божикното дрво што „преживеа“ удар од гром поставено во Ватикан (ВИДЕО)

Божикното дрво што пред неколку години во Полска „преживеа“ удар од гром, е поставено на Плоштадот Свети Петар во Ватикан.

Дрвото е старо 60 години и високо 21 метар. По ударот од гром, остана без врв. На Плоштадот беше поставено со помош на кран, а ќе биде украсено и осветлено на свеченоста на 7 декември.

реклама

Во Рим е донесено на камион, по 12-дневно патување од областа Мазурија во северна Полска.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: