//
Следи нѐ
To Top

„Дежаву“ заблеска во новогодишна магија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Нема човек кој не се радува на новогодишните празници и празничната магија на периодот кој следува.

Насмеани лица, новогодишни елки и сијалички скоро да има на секој чекор, а годинава епитот најмагично украсен објект повторно замина во рацете на познатото скопско кафуле „Дежаву“.

реклама

„Дежаву“ заблеска во новогодишна магија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Илјадниците сијалички кои го красат овој урбан објект не можат, а да не ви ја пренесат празничната еуфорија.

„Дежаву“ заблеска во новогодишна магија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Освен ѕвезденото небо и волшебните снежни завеси, ќе останете воодушевени и од новогодишната елка и светкавите дрвца долж затворената тераса, а внатре ве очекува вистинска празнична магија – Дрвото на желбите кое е поставено и силно светка во центарот на кафулето.

„Дежаву“ заблеска во новогодишна магија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Карактеристично сината боја препознатлива за брендот „Дежаву“ овојпат  ќе ве потсетува на снегот кој сите го очекуваме оваа зима, но и на празничниот дух кој ќе го почувствувате во моментот кога ќе влезете во кафулето.

Дозволете да бидете понесени од новогодишната еуфорија и посетете го „Дежаву“ – најубаво украсениот објект оваа сезона!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: