Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Дежаву“ заблеска во новогодишна магија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МК Сцена

„Дежаву“ заблеска во новогодишна магија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Нема човек кој не се радува на новогодишните празници и празничната магија на периодот кој следува.

Насмеани лица, новогодишни елки и сијалички скоро да има на секој чекор, а годинава епитот најмагично украсен објект повторно замина во рацете на познатото скопско кафуле „Дежаву“.

Илјадниците сијалички кои го красат овој урбан објект не можат, а да не ви ја пренесат празничната еуфорија.

Освен ѕвезденото небо и волшебните снежни завеси, ќе останете воодушевени и од новогодишната елка и светкавите дрвца долж затворената тераса, а внатре ве очекува вистинска празнична магија – Дрвото на желбите кое е поставено и силно светка во центарот на кафулето.

Карактеристично сината боја препознатлива за брендот „Дежаву“ овојпат  ќе ве потсетува на снегот кој сите го очекуваме оваа зима, но и на празничниот дух кој ќе го почувствувате во моментот кога ќе влезете во кафулето.

Дозволете да бидете понесени од новогодишната еуфорија и посетете го „Дежаву“ – најубаво украсениот објект оваа сезона!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.