Поврзи се со нас

Популарно.мк

МАГАЗИН „БИЛБОРД“: Селена Гомез е жена на годината

Сцена

МАГАЗИН „БИЛБОРД“: Селена Гомез е жена на годината

Американскиот магазин „Билборд“ оваа година специјалното признание за жена на годината за 2017 година ќе го додели на мегапопуларната пејачка Селена Гомез.

Магазинот ова признание ќе и го додели на пејачката на крајот на месецот на специјална церемонија.

Инаку ова беше навистина бурна година за 24-годишната Селена – таа сними нов албум, започна турнеја која ја прекина заради итна трансплантација на бубрегот, но и фактот што е идол на многу млади девојки.

Таа неодамна повторно го доби центарот на вниманието во јавноста откако се смири со нејзиното поранешно момче Џастин Бибер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.