//
Следи нѐ
To Top

Островот Скорпиос на Оназис го менува својот изглед

Островот Скорпиос, што беше во сопственост на еден од најбогатите луѓе во минатиот век, Аристотел Оназис, го менува својот изглед откако грчката Влада му го одобри инвестицискиот проект на новиот сопственик, магнатот Дмитриј Риболовлев. 

Проектот предвидува изградба на 20 до 22 вили, сите со големина од 500 до 1.200 метри квадратни, спа, финтес центри, и ресторани, со што целосно ќе биде сменет сегашниот изглед на островот.

реклама

Грчката Влада одобри два нови објекти во вредност од 181.400.000 евра, наведувајќи дека со тоа значително ќе биде зголемен степенот на економијата во земјата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 25, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 25, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 25, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: