Поврзи се со нас

Популарно.мк

Престрелка во Чаир – еден починат, еден тешко повреден

Вести

Престрелка во Чаир – еден починат, еден тешко повреден

Еден починат и еден тешко ранет е епилогот од синоќешната оружена престрелка што се случила околу 22:30 часот во скопски Чаир.

Убиен е Исмет А., а Ќемал Л. со прострелна рана е пренесен во болницата „Св. Наум Охридски”.

 – На улицата „Лазо Трповски“ во скопски Чаир, вчера околу 22:30 имало пукање од огнено оеужје. На лице место починал И.А. од село Блаце, а тешко повреден е Љ.Ќ., кој живеел недалеку од местото на инцидентот, потврдија за МИА од МВР.

Во жртвите било пукано од автоматско оружје. МВР почна потрага по убиецот, а во тек е детална истрага за овој немил настан.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.