//
Следи нѐ
To Top

„Црниот петок“ во САД започна со шега

Таканаречениот „Црн петок“, тренд на претпразнични намалувања на цените, кој во последниве години од САД се прошири низ цел свет, многу често се претвора и во обична пародија.

Имено, твитерџија под називот @OverlyLiked објави оглас дека продава елек од супермаркетите „Волмарт” со кои би го „прескокнале редот”…

реклама

– Продавам елек „Волмарт“ за 100 долари. Искористите го за да го прескокнете редот, а можете и да се прошетате во просториите и да изнесете што и да посакате, објави тој.

Твитот е споделен илјадници пати, па го привлече вниманието и на медиумите. Меѓутоа, оваа „несолена шега“ послужи и како инспирација од стотици слични огласи за униформите од тој познат синџир супермаркети.

Цените се движат од 30 долари, па се до неколку стотици долари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 25, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 25, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 25, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: